Kilpailu- ja tapahtumakalenteri 2019-2020

 

 Pvmtapahtumapaikkasarjaosallistujasija
ELO13.8.ohjelmakatsastusRauma   
 26.8.ohjelmakatsastusRauma   
  vanhempainilta    
       
SYYS30.8-1.9.

Kutsukilpailu,KooVee

Tampere SM-NoviisitErko Emilia1/32
     Heikkilä Siiri3/32
     Erholm Emma11/32
     Karttunen Jenny24/32
     Haula Lidia32/32
    JunioritLöfgren Charlotta21/25
     Saarinen Aino1/25
     Vaahtera Emma15/25
    DebytantitVäkiparta Viivi17/33
     Mäkelä Matilda32/33
     Laurila Ada28/33
       
 7.-8.9.IC Helsinki trophyHelsinkiAdvanced Novice girlsErko Emilia3/24
     Heikkilä Siiri5/24
    Debs A girls (older)Väkiparta Viivi8/20
     Mäkelä Matilda17/20
    Debs A girls (younger)Laurila Ada17/30
    Novice B girls (older)Kauppila Lotta8/25
     Rajala Tiiu14/25
     Vapaavuori Fanni9/25
    Novice B girls (younger)Esko Salli12/24
     Raatikainen Tara1/24
    Spring A girlsVirtanen Sylvia15/20
    Springs B girls (older)Reunanen Hilma7/20
    Springs B girls ( younger)Ihanmäki Neela13/20
     Sinisalo Venla1/20
    Cubs girlsMaarni Matilda8/27
       
 20.-22.9.Aktia TrophyVantaaMinit 2011 ja nuoremmatMaarni Matilda6/20
    Minit 2010Ihamäki Lumia14/20
    B-silmutKunnas Sara3/29
     Reunanen Hilma21/29
    A-silmutIhamäki Aurora6/23
     Maarni Alina18/23
    DebytantitVäkiparta Viivi22/22
    NoviisitKauppila Lotta3/19
    SM-NoviisitErholm Emma8/20
    JunioritSaarinen Aino5/23
       
 27.-29.9.HTL-CupHlinnaA-silmutIhamäki Aurora1/10
     Virtanen Sylvia3/10
    DebytantitMäkelä Matilda15/22
     Ada Laurila22/22
    NoviisitRaatikainen Tara3/26
     Vapaavuori Fanni20/26
    JunioritLehtinen Eevi6/25
     Esko Hertta17/25
     Vaahtera Emma7/25
    SM-NoviisitKarttunen Jenny9/20
     Haula Lidia12/20
     Erko Emilia2/20
     Heikkilä Siiri1/20
     Erholm Emma4/20
    MinitIhamäki Lumia8/19
    B-silmut -09Saurimaa Kiara17/17
    B-Silmut -08Rinne Aada13/18
       
LOKA11.-13.10.FINLANDIA TROPHY    
 18.-20.10.Gliss extraTallinnaJunior ALehtinen Eevi9/30
     Löfgren Charlotta20/30
     Vaahtera Emma17/30
    Novice AJenny Karttunen33/33
    Novice BKauppila Lotta2/14
     Vapaavuori Fanni1/14
     Rajala Tiiu5/14
     Esko Salli9/14
     Väkiparta Viivi3/14
    Spring BMaarni Alina5/14
    Cubs BSinisalo Venla4/30
    chicks AMaarni Matilda5/5
       
 26.-27.10.

SM-Noviisit ja Debytantit 1.lohkokilpailu

PoriSM-NoviisitErholm Emma14/35
     Erko Emilia7/35
     Haula Lidia25/35
     Heikkilä Siiri4/35
     Karttunen Jenny24/35
    DebytantitLaurila Ada22/29
     Mäkelä Matilda25/29
     Väkiparta Viivi10/29
MARRAS1.-3.11.Promo cupSaloMinit2010Ihamäki Lumia23/35
     Jussila Aada13/35
     Seitala Taika30/35
    Minit 2011Maarni Matilda6/12
    B-Silmut 2010 ja nuoremmarIhanmäki Neela9/12
    B-silmut 2009Saurimaa Sara25/27
     Kunnas Sara3/27
     Saurimaa Kiara23/27
     Reunanen Hilma5/27
     Sorsakivi Piitu15/27
    Silmut B 2009Rinne Aada12/17
    DebytantitMäkelä Matilda10/17
     Laurila Ada15/17
     Väkiparta Viivi3/17
    Debytantit pojatSuutari Kosti2/2
    SM-NoviisitHeikkilä Siiri3/17
     Erholm Emma7/17
     Karttunen Jenny9/17
     Erko Emilia1/17
    Juniorit tytötLehtinen Eevi3/17
     Saarinen Aino7/17
     Vaahtera Emma 11/17
    A-silmutMaarni Alina6/12
     Ihamäki Aurora2/12
     Virtanen Sylvia8/12
    NoviisitRaatikainen Tara2/26
     Kauppila Lotta4/26
     Esko Salli7/26
     Rajala Tiiu 13/26
 9.11.B- ja C-SilmucupTurkuB-Silmut 2009 ja nuoremmatIhanmäki Neela7/22
     Soraskivi Piitu15/22
     Sinisalo Venla1/22
     Saurimaa Kiara17/22
     Saurimaa Sara16/22
     Reunanen Hilma3/22
     Kunnas Sara2/22
    B-silmut 2008Rinne Aada7/10
    C-silmutAdele Lehtonen8/12
       
 16.-17.11.

Juniorit ja seniorit  1.lk ja noviisit SB-kilpailu

VaasaJunioritLehtinen Eevi2/36
     Löfgren Charlotta1/36
     Saarinen Aino3/36
     Vaahtera Emma17/36
       
    Noviisit -06Esko Salli11/16
     Raatikainen Tara1/16
    Noviisit 04-05Rajala Tiiu14/22
     Vapaavuori Fanni3/22
       
 16.11.Tintti- ja minicupNaantaliMinitIhamäki Lumia10
     Jussila Aada7
     Maarni Matilda3
     Seitala Taika18
    Tintit 2011Repo Sohvi2/27
    Tintit 2012 ja nuoremmatLevonen Ina 
     Mäkelä Sofia 
     Niskala Iida3/16
     Hilla Tukia 
 23.11.Syysliittokokous ja seuraseminaari    
       
 23.-24.11.IC- kilpailu, Santa ClausTampereSilmut A 2009Reunanen Hilma12/23
    Silmut A 2008Ihamäki Aurora 3/19
     Virtanen Sylvia15/19
    SM-NoviisitErko Emilia5/23
     Heikkilä Siiri4/23
    Juniorit ALöfgren Charlotta5/12
    Taitajat AxelJaakkola Ronja8/10
    NoviisitRaatikainen Tara1/18
    DebytantitVäkiparta Viivi9/16
    Minit 2011Sinisalo Venla1/11
    Minit 2010Ihanmäki Neela2/24
     Seitala Taika24/24
       
 30.11.KutsukilpailuLohjaTaitajatNiemi Iida2/14
    MinitJussila Aada2/23
     Seitala Taika18/23
       
JOULU6.12.TintticupRaisioTintit 2012 ja myöh. synt.Niskala Iida 
     Levonen Ina 
     Mäkelä Sofia 
     Tukia Hilla 
    Tintit 2011Sohvi Repo 
       
 7.-8.12.

SM-Noviisit ja Debytantit 2. lk

RaumaSM-NoviisitErholm Emma 
     Erko Emilia 
     Haula Lidia 
     Heikkilä Siiri 
     Karttunen Jenny 
    DebytantitLaurila Ada 
     Mäkelä Matilda 
     Väkiparta Viivi 
    Debytantit pojatKosti Suutari 
       
 14.-15.12.SM-KILPAILUT, HSKVantaa   
       
 15.12. ja 16.12.Joulunäytös    
       
TAMMI4.-5.1.Cystal CupMikkeli   
 5.1.Loppi Ice, VG-62    
 6.1.Mini Cup, Silmu Cup, PoRiTaPori   
 18.-19.1.Juniorit ja Seniorit 2.lk ja kutsukilpailu noviisitSeinäjoki   
 18.1.Muodostelman AluemestaruuskilpailuRaumaTulokkaatPrimabella 
    NoviisitPrimavista 
       
       
       
       
       
 25.-26.1.SM-Noviisit, Debytantit 3vk. KooveeTampereDybytantit pojatKosti Suutari 
    Debytantit tytötViivi Väkiparta 
    SM-Noviisit tytötEmma Erholm 
     Emilia Erko 
     Siiri Heikkilä 
 25.-26.1.Tintti Cup, Silmu Cup, TaitajatSalo   
       
       
       
HELMI1.2.Mini Cup, Taitajat, SCTTurku   
 1.2.Yksinluistelun AluemestaruusPori   
 2.2.Muodostelman kutsukilpailu Tulokkaat  
    Noviisit  
       
 8.2.Silmu Cup, Minit kutsukilpailuVihti   
 9.2.Muodostelman lohkokilpailu, kutsukilpailu, HTKHelsinki   
 14.-16.2.Tallink Hotells CupTallinna   
 12.-16.2.Sofia TrophyBulgariaAdvanced NoviceSiiri Heikkilä4./
     Emilia Erko13./
 22.-23.2.IC-kilpailu, Easter SkateRiihimäki   
       
MAALIS      
 7.3.Kutsukilpailu Salo    
 7.3.Noviisit loppukilpailuHelsinki   
 8.3.A-Silmut kultafinaaliYlöjärvi   
 8.3.Muodostelman kutsukilpailuKaarinaNoviisitPrimavista 
 29.2-1.3.Muodostelman SM-kilpailutEspoo   
       
 14.-15.3.SM-Noviisien SM 2020, Debytanttien KFLahti   
 14.3.Tinttien kutsukilpailuTurku   
       
       
       
 21.-22.3.Seinorit ja juniorit Loppukilpailu, HFNurmijärvi   
 22.3.Spring Carnival    
 28.3.Tintit, Minit, Silmut B Finaalit, UJKUusikaupunki   
       
HUHTI5.4.kevätnäytös