Kilpailu- ja tapahtumakalenteri, sekä tulokset 2018-2019

      tulos
Elokuu22.8Vanhempainilta  K1A ja K1B Vanhemmat  
 23.8Vanhempainilta Kilpa-alue, K1B nuoremmat ja K2  
 29.8Vanhempainilta Tenavat  
 30.8Lyhytohjelma katsastus SM-Noviisit, Juniorit ja Seniorit  
Syyskuu2.9Vapaaohjelmakatsastus K1A ja K1B vanhemmat  
 9.9Seurapäivä    
 9.9OhjelmakatsastusTintit, Minit jaB-Silmut  
 14.-16.9HTL-CupHämeenlinnaCubs B -10 and youngerVenla Sinisalo1
     Aada Jussila5
    Cubs B 09Sofia Salvi2
     Piitu Sorsakivi9
    Springs B -07Alisa Halme-
    Springs B -08 and youngerSylvia Virtanen12
     Hilma Reunanen14
     Sara Kunnas17
    Springs AAda Laurila11
     Matilda Mäkelä5
    Novice AEmilia Erko10
     Siiri Heikkilä18
    Junior BEevi Lehtinen6
     Aino Saarinen5
     Emma Vaahtera17
    Novice BLotta Kauppila7
     Jenny Karttunen3
    Debytants A -05-06Emma Erholm5
     Lidia Haula14
     Tara Raatikainen23
     Viivi Väkiparta17
     Tiiu Rajala25
       
 21.-23.9Silver SkateKuopioNoviisit 03-05Lotta Kauppila8
     Fanni Vapaavuori30
    Noviisit 05 ja nuoremmatFanni Heikkilä24
     Salli Esko8
     Suvi Salvi5
     Jenny Karttunen 6
       
 21.-23.9Aktia TrophyVantaaMinit 2010 ja nuoremmatAada jussila8
     Matilda Maarni9
     Venla Sinisalo6
    Minit 2009Sofia Salvi7
     Piitu Sorsakivi13
    A-SilmutMatilda Mäkelä3
     Ada Laurila14
    B-Silmut pojatKosti Suutari1
    B-Silmut tytöt -09 ja nuoremmatSara Kunnas8
     Hilma Reunanen5
    B-Silmut -08 ja vanhemmatAlisa Halme10
     Aurora Ihamäki5
     Alina Maarni4
     Aada Rinne19
     Sylvia Virtanen12
    JunioritEevi Lehtinen6
     Aino Saarinen3
     Emma Vaahtera11
    SenioritOona Koivukoski7
     Wilma Aaltonen4
    SM-Noviisit -04 ja vanhemmatSiiri Heikkilä9
    SM-Noviisit  -05 ja nuoremmatEmilia Erko2
       
 29.-30.9SM-Noviisit valintakilpailuJärvenpääSM-Noviisit 2005Emilia Erko18
    SM-Noviisit 2003-2004Siiri Heikkilä27
       
 29.-30.9Chrystal CupMikkeliJuniorit -00-01Eevi Lehtinen7
     Emma Vaahtera21
    Juniorit -02Aino Saarinen1
    SenioritOona Koivukoski10
     Wilma Aaltonen11
    Novice B girlsSuvi Salvi13
     Fanni Heikkilä10
    Cubs girlsSofia Salvi5
     Sara Saurimaa18
     Kiara Saurimaa17
     Venla Sinisalo4
    Springs BHilma Reunanen6
    Debs A girlsEmma Erholm2
Lokakuu      
 5.-7.10 Finlandia TrophyHelsinki   
 14.10kutsukilpailuUusikaupunkipikkutintitIna Levonen2
     Iida Niskala 
     Sohvi Repo1
    tintitTaika Seitala 
    minitAada Jussila 
     Neela Ihanmäki 
     Kiara Saurimaa 
    aluesilmutEennea Korhonen9
    aluejunioritAino-Maria Engblom5
     Lotta Hiljanen2
 19.-21.10 Gliss ExtraTallinnaJunior A (23)Eevi Lehtinen19
     Emma Vaahtera18
     Olivia Slack22
    Novice A (23)Siiri Heikkilä22
    Intermediate Novice girls (27)Lotta Kauppila17
     Tiiu Rajala19
     Fanni Vapaavuori21
     Salli Esko23
 20.-21.10Jackson Heines memorial cupKokkolaTintit (12)Taika Seitala 
     Lumia Ihamäki1
    Minit 2010-2011 (12)Venla Sinisalo1
     Neela Ihanmäki 
    Minit 2009 (26)Sofia Salvi1
     Sara Saurimaa13
     Kiara Saurimaa16
    Taitajat 00-08 (21)Ronja Jaakkola3
    Aluesilmut (11)Eennea Korhonen3
    Silmut B pojat (2)Kosti Suutari2
    Silmut B tytöt (30)Alisa Halme9
     Aurora Ihamäki8
     Hilma Reunanen14
     Aada Rinne22
    Silmut A (11)Ada Laurila6
     Matilda Mäkelä2
    Debytantit (15)Emma Erholm3
     Lidia Haula7
     Tara Raatikainen4
     Viivi Väkiparta10
    Noviisit (34)Fanni Heikkilä9
     Jenny karttunen1
     Suvi Salvi7
    Juniorit (vain VO)(24)Aino Saarinen1
    Seniorit (vain VO) (4)Oona Koivukoski1
     Wilma Aaltonen2
       
 27.10SM-Noviisit ja Debytantit 1. lohkokilpailuTRTSM-NoviisitEmilia Erko5
     Siiri Heikkilä13
    DebytantitEmma Erholm5
     Lidia Haula9
     Tara Raatikainen10
     Tiiu Rajala31
     Viivi Väkiparta28
Marraskuu      
 3.11Tintti-cup NaantaliTintit 2010Lumia Ihamäki 
     Taika Seitala 
    Tintit 2011Matilda Maarni3
    pikkutintitHilla Tukia 
     Sohvi Repo3
     Ina Levonen2
     IidaNiskala 
    Taitajat axel Ronja Jaakkola1
     Iida Niemi2
    Taitajat ei-axelTinja Pusa7
       
 10.-11.11Wasa cupVaasaSenioritOona Koivukoski 
     Wilma Aaltonen3
       
 10.11Mini- ja SilmucupRaumaMinit 2010 ja aikaisemmin syntyneetAada Jussila5
     Neela Ihanmäki7
     Venla Sinisalo1
    Minit 2009Kiara Saurimaa9
     Sara Saurimaa17
     Adele Lehtonen20
     Sofia Salvi7
     Piitu Sorsakivi5
    Silmut AAda Laurila9
     Matilda Mäkelä2
    Silmut BAlisa Halme6
     Aurora Ihamäki3
     Alina Maarni4
     Aada Rinne13
     Sylvia Virtanen5
     Sara Kunnas11
     Hilma Reunanen10
     Kosti Suutari2
    Silmut CEennea Korhonen9
       
 16.-18.11Promo CupSaloMinit 2010 ja nuoremmatVenla Sinisalo1
     Aada Jussila6
     Neela Ihanmäki9
    Minit 2009Piitu Sorsakivi6
     Sofia Salvi1
    Silmut BAlina Maarni2
     Kosti Suutari7
    AluejunioritAino-Maria Engblom4
    Silmu AMatilda Mäkelä2
     Ada Laurila18
    DebytantitLidia Haula9
     Viivi Väkiparta24
     Tara Raatiakinen21
    Noviisit Salli Esko3
     Fanni Vapaavuori8
     Jenny Karttunen1
    SM-NoviisitEmilia Erko 4
     Siiri Heikkilä11
    JunioritAino Saarinen1
     Olivia Slack8
     Emma Vaahtera6
       
 24.11kutsukilpailuLohjaMinit (22)Neela Ihanmäki15
     Sara Saurimaa22
     Kiara Saurimaa19
     Aada Jussila16
     Piitu Sorsakivi14
     Venla Sinisalo3
    Aluejuniorit (5)Aino-Maria Engblom5
    Taitajat ei-axel (29)Tinja Pusa(4)
    Taitajat Axel (10)Iida Niemi3
     Ronja Jaakkola4
       
 24.-25.11senioreiden, junioreiden ja noviisien 1. lohkokilpailuRTLSeniorit (4)Wilma Aaltonen2
     Oona Koivukoski-
    Juniorit (21)Eevi Lehtinen-
     Aino Saarinen1
     Emma Vaahtera14
    Noviisit (26)Fanni Vapaavuori12
     Lotta Kauppila16
    (20)Fanni Heikkilä13
     Salli Esko9
     Suvi Salvi5
     Jenny Karttunen1
 24.11ML Kansallisten sarjojen 1.Lohkokilpailu, Tulokkaat elementtikilpailuRiihimäkiNoviisitPrimavista7/7
    TulokkaatPrimabella-
Joulukuu      
 1.-2.12IC-kilpailu, Santa ClausVaralaDebytantit 05-06Emma Erholm7
     Lidia Haula15
     Tara Raatikainen35
     Tiiu Rajala44
    06-07Viivi Väkiparta31
    SM-NoviisitEmilia Erko5
    NoviisitSuvi Salvi10
    Junior AOlivia Slack7
    Minit 2009Sofia Salvi16
     Piitu Sorsakivi6
    Minit 2010Venla Sinisalo8
    Taitajat ei-axelTinja Pusa2
    Taitajat axelRonja Jaakkola2
     Iida Niemi5
 1.12 Silmu- Isojen aluecupNaantaliSilmut BAlisa Halme 
     Aurora Ihamäki2
     Alina Maarni3
     Aada Rinne18
     Sylvia Virtanen4
     Sara Kunnas6
     Hilma Reunanen11
     Kosti Suutari7
    Silmut CEennea Korhonen8
    AluejunioritAino-Maria Engblom5
     Lotta Hiljanen-
 1.-2.12ML Kansallisten sarjojen 1.LohkokilpailuLappeenrantaJunioritPrimavera8/9
       
 6.12 (?)Silmu-A cupRaisioSilmut-AAda Laurila4
     Matilda Mäkelä5
       
 9.12 klo 17.00Joulunäytös    
 10.12 klo 10.00Joulunäytös    
Tammikuu 2019      
 5.1Loppi Ice 2019TurkuJunioritPrimavera7/9
    NoviisitPrimavista7/7
       
 6.1.Tintti- ja minicupPoriMinit 2010Venla Sinisalo1
     Neela Ihanmäki8
     Aada Jussila9
    Minit 2009Adele LehtonenS
     Piitu Sorsakivi4
     Sofia Salvi2
    Tintit 2011Sohvi Repo 
     Ina Levonen 
    Tintit 2010Lumia Ihamäki 
     Taika Seitala 
       
 6.1.Kutsukilpailu LohjaB-silmut tytöt (15)Aada Rinne14
     Alisa Halme10
     Sara Kunnas12
     Aurora Ihamäki1
     Sylvia Virtanen7
     Hilma Reunanen11
    B-silmut pojat (2)KostiSuutari2
    C-silmut (13)Eennea Korhonen8
    Taitajat (9)Iida Niemi6
     Ronja Jaakkola5
 12.-13.1 SM-Noviisit, Noviisit ja Debytantit 2. lohkokilpailuRaumaSM-NoviisitEmilia Erko8
     Siiri Heikkilä18
    Noviisit R2Salli Esko18
     Fanni Heikkilä11
     Jenny Karttunen3
     Suvi Salvi6
    Noviisit R1Lotta Kauppila3
     Fanni Vapaavuori17
    DebytantitEmma Erholm4
     Lidia Haula13
     Tara Raatikainen14
     Tiiu Rajala-
     Viivi Väkiparta25
       
 13.1.ML Lounais-Suomen Aluemestaruus 2019TurkuJunioritPrimavera3/3
    NoviisitPrimavista4/4
    TulokkaatPrimabella7/8
       
 19.1.ML Kansallisten sarjojen 2.LohkokilpailuPoriNoviisitPrimavista7/7
    TulokkaatPrimabella7/7
       
 19-20.1Senioreiden ja Junioreiden 2.lohkokilpailuPoriSenioritWilma Aaltonen2
    JunioritEevi Lehtinen7
     Aino Saarinen3
     Emma Vaahtera9
 26.1Silmu- ja aluecupSaloSilmut BAlisa Halme15
     Sara Kunnas9
     Alina Maarni2
     Hilma Reunanen11
     Aada Rinne14
     Sylvia Virtanen3
    Silmut CEennea Korhonen13
    AluejunioritAino-Maria Engblom4
 27.1Säästöpankki cupSaloTintit 2011 ja nuor.Matilda Maarni 
     Sohvi Repo-
     Ina Levonen 
    Tintit 2010Lumia Ihamäki 
     Taika Seitala 
    PikkutintitIida Niskala 
     Sofia Mäkelä 
     Hilla Tukia3
    Taitajat ei akselTinja Pusa-
    Taitajat axelIida Niemi4
     Ronja Jaakkola1
Helmikuu      
 2.-3.2Froggie cupHSKSprings B (23)Aurora Ihamäki13
    Novice B (21)Jenny Karttunen1
     Suvi Salvi13
    Debytantit (29)Emma Erholm5
    Novice AEmilia Erko5
     Siiri Heikkilä13
       
 2.2.KutsukilpailuHTLA-silmut (32)Matilda Mäkelä7
     Ada Laurila17
    Juniorit (17)Aino Saarinen3
     Emma Vaahtera11
    Noviisit (23)Lotta Kauppila10
     Salli Esko13
     Fanni Vapaavuori7
     Fanni Heikkilä12
    Debytantit (22)Lidia Haula12
     Tara Raatikainen13
     Viivi Väkiparta16
       
 2.2.Tintticup, A-silmu cupSCTTintitIna Levonen 
     Matilda Maarni1
     Sohvi Repo 
    TintitLumia Ihamäki 
     Taika Seitala 
 2.2.Pikkutintit kutsukilpailuSCTPikkutintitIida Niskala 
     Hilla Tukia 
       
 9.2AluemestaruuskilpailutVG-62A-silmutAda Laurila6
     Matilda Mäkelä2
    DebytantitEmma Erholm6
     Lidia Haula2
     Tara Raatikainen8
     Tiiu Rajala-
     Viivi Väkiparta10
    NoviisitSalli Esko3
     Fanni Heikkilä11
     Jenny Karttunen1
     Lotta Kauppila8
     Suvi Salvi12
     Fanni Vapaavuori10
    SM-NoviisitEmilia Erko1
     Siiri Heikkilä3
    JunioritEevi Lehtinen-
     Aino Saarinen1
     Emma Vaahtera3
    SenioritWilma Aaltonen1
       
 9.-10.2.ML Kansallisten sarjojen 2. LohkokilpailuLahtiJunioritPrimavera9/9
       
 20.-24.2.Tallink Hotels CupTallinnaNovice girlsEmilia Erko13
    Chicks axelVenla Sinisalo10
    Basic NoviceMatilda Mäkelä16
     Ada Laurila13
    Intermediate NoviceSiiri Heikkilä8
     Emma Erholm4
     Lidia Haula14
       
Maaliskuu      
 2.3.Minicup, sekä pikkutinttien ja tinttien kutsukilpailuUJKMinit 2010Aada Jussila5
     Venla Sinisalo2
    Minit 2009Sofia Salvi2
     Kiara Saurimaa6
     Sara Saurimaa15
     Adele Lehtonen-
     Piitu Sorsakivi1
    Tintit 2010Taika Seitala-
     Lumia Ihamäki3
    Tintit 2011Ina Levonen 
     Matilda Maarni1
     Sohvi Repo 
    PikkutintitSofia Mäkelä 
     Hilla Tukia 
     Iida Niskala 
       
 2.3.KutsukilpailuLohjaB-silmutAlisa Halme8
     Sara Kunnas14
     Hilma Reunanen13
     Sylvia Virtanen7
     Alina Maarni1
    Taitajat ei akselTinja Pusa3
    Taitajat akselRonja Jaakkola9
     Iida Niemi7
       
 8.-10.3Easter SkateRiihimäkiSeniorit BWilma Aaltonen2
    Noviisit AEmilia Erko4
    Noviisit BJenny Karttunen1
     Suvi Salvi-
     Lotta Kauppila16
     Salli Esko11
     Fanni Heikkilä-
    Debytantit 06 ja vanhemmatEmma Erholm2
     Lidia Haula7
     Tara Raatikainen8
    Debytantit  06 ja nuoremmat.Viivi Väkiparta16
    Silmut B pojatKosti Suutari2
    Silmut B tytötAlisa Halme17
     Hilma Reunanen16
     Aurora Ihamäki4
     Alina Maarni8
     Sylvia Virtanen9
    Minit 2009Sofia Salvi4
     Sara Saurimaa10
     Kiara Saurimaa15
     Piitu Sorsakivi8
    Minit 2010 ja nuoremmatNeela Ihanmäki13
     Venla Sinisalo2
    tintit 2011Matilda Maarni1
    tintit 2010Lumia Ihamäki 
    

Adults free

Reeta Tarkiainen5
       
 9.3Aluecup isotSaloAluejunioritAino-Maria Engblom-
 9.3OP lounaismaa cupSaloNoviisit Fanni Vapaavuori4
    SM-Noviisit Siiri Heikkilä2
    JunioritAino Saarinen3
     Emma Vaahtera4
     Charlotta Löfgren1
       
 8-10.3Lounakeskus Trophy 2019TartoJunior AOlivia Slack8
       
 9.-10.3.ML Kansallisten sarjojen LoppukilpailutVantaaNoviisitPrimavista21/21
       
 16-17.3Noviisit ja Debyt Kulta- ja HopeafinaaliSavonlinnaDebytantit KFEmma Erholm4
    HFLidia Haula18
    Noviisit KFJenny Karttunen5
    HFSuvi Salvi-
     Lotta Kauppila7
     Salli Esko14
 16.-17.3Spring CarnivalEVTTintit 2011 ja nuoremmatMatilda Maarni1
    Tintit 2010Lumia Ihamäki3
    Minit 2011 ja nuoremmatVenla Sinisalo2
    Minit 2010Neela Ihanmäki9
     Aada Jussila16
    B-silmut -09 ja nuoremmatSara Kunnas14
     Hilma Reunanen12
    B-silmut -07-08Sylvia Virtanen1
    A-silmut -08 ja nuoremmatAurora Ihamäki26
    A-silmut -07Ada Laurila11
     Matilda Mäkelä8
    NoviisitFanni Heikkilä-
     Fanni Vapaavuori4
     Viivi Väkiparta2
    Taitajat axelRonja Jaakkola4
       
 17.3.TulokaskarnevaalitTurkuTulokkaatPrimabella   -
       
 17.3KutsukilpailuPoriTintit Taika Seitala 
     Ina Levonen 
     Sohvi Repo 
     Sofia Mäkelä 
     Iida Niskala 
       
 23.-24.3.Klubbtävling i Synkro, Tjörns SparbankSjöslaget, RuotsiJuniorit/MixedPrimavera2/2
       
 23-24.3SM- Noviisit SM-kilpailutPTLSM-NoviisitEmilia Erko10
       
 30-31.3Seniorit ja Juniorit loppukilpailu ja hopeafinaaliRTLSeniorit LKWilma Aaltonen8
    Juniorit LKAino Saarinen17
     Eevi Lehtinen-
       
 30-31.3AluefinaalitRaisioTintit 2011Matilda Maarni1
     Sohvi Repo 
    Tintit 2010Lumia Ihamäki 
     Taika Seitala 
    Minit 2010Venla Sinisalo2
     Neela Ihanmäki7
     Aada Jussila9
    Minit 2009Sofia Salvi1
     Piitu Sorsakivi7
     Kiara Saurimaa3
    Silmut BKosti Suutari1
     Aurora Ihamäki2
     Alina Maarni6
     Sylvia Virtanen3
     Sara Kunnas4
Huhtikuu   AluejunioritAino-Maria Engblom2
 7.4KevätnäytösAreenaklo 17.00